FAQ – pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do działu FAQ, czyli odpowiedzi na często powtarzające się pytania naszych Klientów.

Ile trwa serwis rowerów/nart?

Wszystkie serwisy są wykonywane w 24 godziny. Czasami, w wyjątkowych sytuacjach, gdy musimy zamówić towar lub wysyłamy element do lakierowania, czas ten może ulec przedłużeniu. Jeżeli chcesz aby wykonywany przez nas serwis nart lub serwis snowboard został zrealizowany w okresie przed sezonem, koniecznie zamów go jeszcze dziś.

Co jest objęte gwarancją, a czego gwarancja nie obejmuje?

Gwarancja (rękojmia) obejmuje wady fabryczne sprzętu, w tym wady ukryte oraz uszkodzenia będące efektem takich wad. Gwarancja nie obejmuje efektów, które są skutkiem zużycia elementów oraz uszkodzeń eksploatacyjnych typu uderzenia, zerwania. Bieżące naprawy i serwis roweru jest objęty tygodniową gwarancją. Gwarancja w serwissport.pl nie obejmuje również uszkodzeń elementów, które podlegają okresowej wymianie, takich jak ogumienie, linki, wymienny hak czy przerzutki.

Co ile przejechanych rowerem kilometrów należy smarować łańcuch?

Łańcuch smarujemy co 100-200 km. W wyjątkowych sytuacjach (deszcz, śnieg, błoto) smarowania dokonujemy codziennie! Należy pamiętać, że smarowania dokonujemy na wyczyszczonym łańcuchu! Stosujemy specjalistyczne oleje rowerowe, bo tylko one zapewnią nam odpowiednią ochronę.

Co jaki czas należy serwisować rower?

Zazwyczaj przy rekreacyjnym użytkowaniu, wystarczy raz w sezonie oddać rower na przegląd. Natomiast jeśli usłyszymy jakieś niepokojące dźwięki, skrzypienie, piszczenie, to jak najszybciej udajmy się na serwis.

Jak często należy zmieniać łańcuch w rowerze?

Po pierwsze nie zmieniamy tylko samego łańcucha. Będzie to zawsze minimum łańcuch plus tylna zębatka. Normalnej jakości łańcuch wytrzymuje przebiegi od trzech do pięciu tysięcy kilometrów.

Czy można dostarczyć nieumyty rower do serwisu?

Tak, można. Należy jednak liczyć się z tym, że do ceny usługi zostanie doliczony koszt mycia roweru: 50 zł

Rowery oraz części jakich marek są naprawiane w serwisie?

Podejmujemy się naprawy wszystkich marek, m.in.: Kross, Trek, Specialized, Merida, Giant, Author, CTM, Kellys, Romet oraz innych.

Czy serwisujemy coś poza rowerami?

Serwisujemy również hulajnogi, rolki , deski i narty. W sezonie zimowym zabieramy się za prace nad serwisem stricte narciarskim oraz snowboardowym – możesz przynieść nam swój sprzęt abyśmy mogli go profesjonalnie przygotować przez wyruszeniem na stok.


Zobacz także: cennik usług w serwissport.pl.